Petr Stupka Český kulinář
Hledej:
Týdeník Recepty Poradna Lexikon Kontakt

saláty

Vyhledávání

Délka přípravy:
Cena:
Náročnost:
Z jaké kuchyně:
 
do 20 minut průměrná cena jednoduchá

ITALSKÝ SALÁT

KŘEHKÝ, KŘUPAVÝ A SVĚŽÍ
Listový salát doplněný sýrem - mozzarellou a kousky opečeného chleba nebo veky a ochucený olejem, směsí pepřů a balsamikem.
do hodiny průměrná cena střední

JAPONSKÝ SALÁT

NEVŠEDNÍ TĚSTOVINOVÝ SALÁT
Svěží salát z rýžových těstovin, spařené zeleniny a mořských řas, který můžete doplnit rybím masem, dary moře a podobně.
do 20 minut průměrná cena jednoduchá

JARNÍ SALÁT

LISTOVÝ S HOŘČICOVÝM DRESINKEM
Listový salát ochucený hořčicovým dresinkem zjemněným kysanou smetanou. Ve složení listů a lístků lze provést libovolné změny ve prospěch rukoly, čekanky a podobně.
do 20 minut levný pokrm jednoduchá

PEČENÝ CIBULOVÝ SALÁT

ZDRAVÝ, LEVNÝ A RYCHLÝ SALÁT
Na hrubší kousky nakrájená cibule, krátce osmahnutá a následně sladkokysele ochucená vytvoří za pár minut zajímavý salát, který lze podávat jak teplý, tak vlažný i důkladně prochlazený. Ideální ke grilovanému masu.
do hodiny levný pokrm jednoduchá

PODZIMNÍ SALÁT

ZE SPAŘENÝCH KOŘÍNKŮ
Velmi jednoduchý, levný ale vždy výborný salát ze spařené zeleniny doplněný vařenou pšeničnou lámankou a sladkokyselou zálivkou.
do 20 minut levný pokrm jednoduchá

SALÁT S KLÍČKY

LISTOVÝ SALÁT S NAKLÍČENOU LUŠTĚNINOU
Běžný salát doplněný velmi cennými klíčky. Navíc se není třeba obávat nepříjemné vnitřní plynatosti, neboť naklíčené luštěniny tuto vlastnost téměř ztratí. Nabízí se samozřejmě celá řada variací a proměn tohoto salátu.
do 20 minut průměrná cena jednoduchá

SALÁT S KOPREM

SVĚŽÍ A POSILUJÍCÍ
Libovolně komponovaný salát s výraznou, koprovou zálivkou. Především čerstvé jarní výhonky kopru jsou zdrojem velmi cenných látek po kterých naše tělo přímo baží.
do 20 minut průměrná cena jednoduchá

SALÁT S OPEČENÝM CHLEBEM

VOŇAVÝ, KŘEHKÝ A KŘUPAVÝ
Velmi jednoduchý způsob, jak polepšit běžný, křehký listový salát se sladkokyselou zálivkou o kostičky opečeného chleba.
do hodiny průměrná cena jednoduchá

SALÁT SAMURAJ

ASIJSKÝ NÁMĚT ZDRAVĚ
Salát, kterým překvapíte. Smažené rýžové nudle jsou křehoučké a křupavé a tvoří zajímavý doplněk salátu z nalíčených luštěnin a sýra. Důležité je výrazné sladkokyselé ochucení.
do 20 minut průměrná cena jednoduchá

SLAVONICKÝ SALÁT

NESKUTEČNĚ LAHODNÝ SALÁT
Ledový nebo hlávkový salát z uzenou rybou a čerstvými žampiony, spojený jogurtosmetanovým dresinkem. Lze ho libovolně přivonět čerstvými bylinkami například lístky bazalky.
do 20 minut levný pokrm jednoduchá

ZELNÝ SALÁT

UNIVERSÁLNÍ A VYZKOUŠENÝ RECEPT
Křehký zelný salát s možností mnoha zajímavých proměn. Lze ho doplnit jablky, křenem, rozpečenou slaninou, mrkví, pórkem a podobně
Partneři:
ČESKÝ INTERNET s.r.o. © 2024 Marten & Louis, spol. s r.o., ČESKÝ INTERNET s.r.o., Kostelní 942/46, České Budějovice
Připomínky a návrhy zasílejte na info@ceskereality.cz. Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno. [6]