Petr Stupka Český kulinář
Hledej:
Týdeník Recepty Poradna Lexikon Kontakt

NADÍVANÉ KACHNÍ STEHNO

S NÁDIVKOU OD BABIČKY
během dopoledne vyšší cena vysoká
Moderní variace na klasickou pečeni se žemlovou nádivkou s játry, slaninou, cibulí a česnekem. Velmi elegantní úprava vhodná pro slavnostní příležitosti.
NADÍVANÉ KACHNÍ STEHNO
na 6 porcí

Suroviny


kachna stehna 6 ks
kachní játra 150 g
uzená slanina 100 g
rohlíky - žemle 4 rohlíky 150 g
cibule 60 g
česnek 15 g
vejce 2 ks
smetana 12% nebo šlehačka 100 ml
sůl 20 g
kmín celý i drcený  
majoránka  
petrželová nať  

Variace a možnosti

Pochopitelně, že můžete zvolit jiné druhy nádivky, například bylinkovou, s mandlemi, kaštany a podobně.

Postup


1

Kachní stehna vykostěte tak, aby na konci zůstala jen jedna kost s kloubem. Popřípadě i tu ještě zkraťte o vnitřní kloub. Svalovinu několika řezy prořízněte a vnitřek stehna osolte a lehce posypte drceným kmínem.

2

Na pánvi rozpusťte slaninu a přidejte k ní velmi jemně nakrájenou cibuli, nechte ji zpěnit, pak přidejte prolisovaný česnek a na malé kousky nakrájená játra. krátce vše opečte a následně zalijte smetanou, přidejte sůl, majoránku, sekanou petrželovou nať a po zchladnutí zašlehejte vejce. Do této směsi pak lehce vmíchejte na kostičky krájené rohlíky a vzniklou nádivku rozdělte do připravených stehen.

3

Každé stehno pak zabalte do alobalu tak, aby vytvořilo váleček ukončený kostí s kloubem. Stehna pečete mírně podlité vodou zvolna (150 stupňů) asi 45 minut. Po této době je vybalte z hliníkové fólie a při teplotě okolo 200 stupňů dopékejte aby se kůže vypekla do křupava.

4

Pečená stehna nechte na teple a výpek vysmahněte na tuk. Když se opeče do bronzova, zalijte vodou nebo vývarem a odvařte šťávu. Při podávání stehna z části nakrájejte a podávejte s knedlíky a dušeným zelím.
Partneři:
ČESKÝ INTERNET s.r.o. © 2023 Marten & Louis, spol. s r.o., ČESKÝ INTERNET s.r.o., Kostelní 942/46, České Budějovice
Připomínky a návrhy zasílejte na info@ceskereality.cz. Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno. [6]