Petr Stupka Český kulinář
Hledej:
Týdeník Recepty Poradna Lexikon Kontakt

Rada

PLNĚNÉ TĚSTOVINY - VYTEKLA NÁPLŇ

Dělala jsem s kulatým vykrajovátkem domácí plněné těstoviny ale při vaření se mi skoro všechny otevřely a to mě dost naštvalo. Jak to udělat, aby se mi to příště nestalo.

Problém je pochopitelně ve spoji dvou plátů těsta. Na vině může být vámi zmíněné vykrajovátko. Ono by totiž nemělo mít ostrou krájecí hranu ale trochu širší aby stlačilo těsta dobře k sobě. Další problém může být v tom, že jste zadělala vyválela hodně hutné těsto nebo vám při práci navrchu oschlo. Díky tomu se dva pláty při smáčknutí nespojily. Je dobrá praxe spojované plošky štětečkem či prstem maličko navlhčit. Také jsem viděl jak hospodyně potírají spoje bílkem, ale to vše je dosti pracné. Nejzaručenější "sešívání" plátů nudlového těsta zajistí vidlička, kterou promáčknete okraje a je to. Závěrečná rada zní - připravené tortelíny, taštičky, pelmeně a jiné dobroty nechte před vařením trochu zaschnout.
Partneři:
ČESKÝ INTERNET s.r.o. © 2024 Marten & Louis, spol. s r.o., ČESKÝ INTERNET s.r.o., Kostelní 942/46, České Budějovice
Připomínky a návrhy zasílejte na info@ceskereality.cz. Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno. [6]